TRENUJ Z NAMI #ZOSTAN W DOMU

Drogie Wilczki i Wilczyce!

Zapewne najbliższe dni spędzicie w domach i mieszkaniach, bez możliwości spotkania się ze znajomymi, kolegami i koleżankami, zarówno z klubu jak i spoza szkoły. Pamiętajcie jednak, że to nie są ferie, tylko bardzo ważny okres, podczas którego dbamy o zdrowie nie tylko swoje, ale swoich bliskich jak i zupełnie obcych nam osób.

Jednak siedzenie w domu, nie musi oznaczać „nicnierobienia” i wierzę, że macie masę pomysłów na to, jak spędzicie te dni i pewnie nawet te tygodnie to za mało, abyście wszystkie swoje pomysły zdążyli zrealizować.

Chcemy Was zachęcić do tego, aby w Waszych rozkładach dnia, znalazło się miejsce na trening.

Dlaczego?

  • umiarkowana aktywność fizyczna podnosi odporność organizmu, co jest niezwykle ważne w okresie zwiększonej zachorowalności,
  • aktywność fizyczna w okresie dzieciństwa i dojrzewania ma ogromny wpływ na Wasze zdrowie zarówno teraz, jak i w późniejszych latach. To co wypracujecie teraz, będzie procentowało w życiu dorosłym,
  • ćwiczenia poprawiają samopoczucie, pozwalają stawiać przed sobą wyzwania i nawet jeśli w czasie ich wykonywania bywa ciężko, to na koniec pojawia się ogromna satysfakcja.
  • Jeśli wykonacie ćwiczenia wzmacniające w swoim własnym zakresie, to po powrocie do klubu i szkoły, będziemy mogli iść dalej w temacie własnego rozwoju fizycznego. Jeśli jednak zaniedbamy naszą formę, to po powrocie będziemy musieli pracować od zera 🙁
Myślę, że szkoda tego co udało nam się wypracować, dlatego tym bardziej warto wziąć się do samodzielnej pracy :)​

W związku z tym nasza propozycja jest taka:

  • Przygotowaliśmy dla Was zestaw ćwiczeń na najbliższe dni w postaci tabeli z alfabetem.
  • Codziennie będziecie otrzymywać hasło do którego będziecie musieli sami odszukać układ ćwiczeń, postępując zgodnie z instrukcją.
  • Każdego dnia możecie dodać coś od siebie, na koniec ćwiczeń.
  • Jeśli macie taką możliwość, zaproście rodziców do wspólnego ćwiczenia. Może zaskoczą Was tym, jacy są sprawni. Pewnie znają masę ciekawych ćwiczeń, jakich jeszcze nie  mieliście okazji wcześniej poznać. Może sami będziecie mieli okazję nauczyć ich czegoś  o ćwiczeniach.
  • Jeśli macie swoje ciekawe pomysły lub pytania, to możecie śmiało napisać do swojego trenera wiadomość poprzez e-mail lub media społecznościowe.

Powodzenia!!!

Pamiętajcie jednak, aby ćwiczyć tylko wtedy, kiedy jesteście zdrowi! Jeśli cokolwiek Wam dolega, źle się czujecie, albo coś Was boli, to nie ćwiczymy. Chyba, że bolą Was mięśnie, bo dzień wcześniej dużo z siebie daliście, wtedy można ćwiczyć, tylko trochę lżej.